top of page
Be-the-Change-Kristen-Enriquez_edited.png

Proč Petice

Naším cílem opravdu není brzdit výstavbu Radlické radiály. Není to ani žádný skrytý důvod, jak bývá často manipulativně tvrzeno. Jen chceme, aby nám a našemu zdraví Radlická radiála neškodila. Máme právo trvat na kvalitním projektu, který bude šetrný k obyvatelům, kteří zde na sídlišti žijí již od 80. let a v Jinonicích ještě déle. Není možné na Florenci plánovat zrušení již existující dálniční estakády jako nevyhovující a v Jinonicích a Butovicích lidem pod okny bezohledně plánovat postavení nové.

Nechceme platit svým zdravím za populistické polopravdy zájmových skupin, které se snaží protlačit katastrofálně zastaralý projekt na úkor zdraví všech obyvatel v lokalitě. A co je smutné, sami si neuvědomují, že tím ohrožují i své vlastní zdraví.

 

Starejme se společně o naše zdraví a zdraví našich dětí. Pokud se neozveme sami, nikdo jiný to za nás neudělá.

 

Tyto body jsou klíčové pro vylepšení projektu. Jejich zapracování do projektu Radlické radiály je zásadní pro desetitisíce obyvatel.

  • V hustě osídlené oblasti mezi sídlišti Nové Butovice - Botanica je radiála navržena odkrytá. V těchto místech žijí desítky tisíc lidí. Přejeme si její zakrytí. 

  • U stanice metra Nové Butovice je radiála vedena po estakádě ve výšce čtvrtého patra stávající zástavby. Přejeme si vedení radiály v úrovni terénu (nebo v zářezu) a zakrytí.

  • U místní základní školy a školky (ZŠ Tyršova), sportoviště FK Motorlet a jinonického sídliště je radiála odkrytá. Přejeme si její zakrytí. 

  • V oblasti metra Jinonice si přejeme Variantu E.

 

Petice za zakrytí Radlické radiály

Online Petice

Petice 4 .png
bottom of page